Burgemeester

Uit Sint Anna ter Muiden
Ga naar: navigatie, zoeken
Besluit van 7 september 1619

Een burgemeester was een lid van het stadsbestuur. Burgemeesters hielden zich bijvoorbeeld bezig met financiële zaken en openbare werken (bruggen, sloten, wegen, e.d.). 6

Tot 7 september 1619 had Sint Anna ter Muiden twee burgemeesters tegelijkertijd. Er werd onderscheid gemaakt tussen de burgemeester van schepenen en de burgemeester van de courpse. De burgemeester van schepenen was er voor de meer burgerlijke zaken, terwijl de burgemeester van de courpse verantwoordelijk was voor de rechtshandhaving. De laatste had veel te maken met de baljuw.

Op 7 september 1619 werd besloten dat er voortaan slechts één burgemeester zou zijn.2 Deze werd jaarlijks door afgevaardigden van de Staten-Generaal aangesteld (of de aanstelling werd verlengd).7

Burgemeesters van Sint Anna ter Muiden

Noten

Datum Burgemeester
29 maart 1421 burgmr vd courpse: Jacop Kemps 10
29 maart 1421 burgmr van schepenen: Jacop Monex 10
12 december 1523 burgmr van schepenen: Gheleijn Willemszone Cavele 1
15 december 1526 burgmr van schepenen: Jacop Janssone Thomaes [Musaert] 1
9 januari 1531 burgmr van schepenen: Gheleijn Willemssone Cavele 1
6 juni 1531 burgmr vd courpse: Everaert de Smit 1
7 augustus 1533 burgmr v schepenen: Jacop Janssone Thomaes
burgmr vd courpse: Gheleijn Willemssone Cavele 1
juni 1534 burgmr vd courpse: Gheleijn Willemssone Cavele 1
september 1535 burgmr vd courpse: Pieter Cornelissone Staessens 10
6 augustus 1538 burgmr vd courpse: Pieter Smesskens? 1
31 december 1540 burgmr vd courpse: Franchoys Cobe 1
14 augustus 1541 burgmr vd courpse: Andries Janssone Cneppins
burgmr v schepenen: Erasmus Pieterssone 1
25 mei 1545 burgmr vd courpse: Francois Cobe
burgmr v schepenen: Vincent Cabele 1
16 december 1546 burgmr v schepenen: Sebastiaen Valentijn 1
13 december 1547 burgmr vd courpse: Pieter de Cueninck
burgmr v schepenen: Sebastiaen Valentijn 1
11 juni 1549 burgmr vd courpse: Pieter de Cueninck
burgmr v schepenen: Sebastiaen Valentijn 1
23 september 1564 burgmr vd courpse: Pieter de Ceuninck
burgmr van schepenen: Joachim Heindricx 8
17 september 1565 burgmr vd courpse: Pieter de Cueninck
burgmr van schepenen:Joachim Heindricx 8
14 oktober 1566 burgmr vd courpse: Pieter de Cueninck
burgmr van schepenen:Joachim Heindricx 8
21 september 1567 burgmr vd courpse: Joachim Hendricx
burgmr van schepenen: Pieter de Cueninck 8
24 september 1568 burgmr van de courpse: Joachim Hendricx
burgmr van schepenen: Pr de Cueninck 8
23 september 1569 burgmr van de courpse: Joachim Hendricx
burgmr van schepenen: Pr de Cueninck 8
14 juni 1571 burgmr vd courpse: Pieter de Cueninck
burgmr van schepenen:Joachim Heindricx 8
30 juli 1581 burgemr vander courpse: Pieter Zoetaert8
26 november 1611 Nicolaes de Vos 4
1613 Joseph van Brienen burgemr van den courpse, rek Mude
3 augustus 1617 Iman Imantsen (aanstelling) 3
17 augustus 1618 Antheunis de Conijnck (aanstelling) 3
3 augustus 1619 Iman Imantsen (aanstelling) 3
28 april 1627 Iman Imantsen 4
6 februari 1631 Iman Imantsen 5
1632 Andries Parent
4 februari 1632 Jacob Hallynck 5
23 augustus 1632 Iman Imantsen (aanstelling) 3
8 oktober 1632 Iman Imantsen 5
14 september 1633 Jacob Hallynck (aanstelling) 3
11 augustus 1634 Jacob Hallynck (aanstelling) 3
10 september 1637 Guilliame van Rentergem (aanstelling) 3
7 september 1638 Jacob Hallynck (aanstelling) 3
23 januari 1639 Guilliame van Rentergem 5
11 september 1639 Jacob Hallynck (aanstelling) 3
15 december 1639 Jacob Hallynck 4
15 mei 1640 Jacob Hallynck 4
31 augustus 1640 Jacob Hallynck (aanstelling) 3
26 september 1641 Guilliame Coolen (aanstelling) 3
16 september 1642 Jacob Hallynck (aanstelling) 3
23 augustus 1643 Jacob Hallynck (aanstelling) 3
16 mei 1647 Guilliame Coolen 4
26 september 1646 Guilliame Coolen (aanstelling) 3
21 oktober 1647 Guilliame Coolen (aanstelling) 3
8 juni 1649 Guilliame Coolen 4
12 september 1649 Guilliame Coolen (aanstelling) 3
5 oktober 1650 Guilliame Coolen (aanstelling) 3
3 oktober 1651 Nicolaes de Put (aanstelling) 3
1653 Nicolaes de Put (aanstelling) 3
10 maart 1661 Jacob van Uxem (vermelding) 9
10 juli 1662 Jacob van der Gote (aanstelling) 3
9 augustus 1664 Jacob van Uxem, (aanstelling) 3
12 december 1672 Lauwerens van de Clooster 9
21 oktober 1695 Pieter Hernij 9
23 januari 1700 Pieter Hernij 9
12 april 1704 Pieter Hernij 9
3 mei 1705 Antonius de Puijdt 9
14 juni 1709 Joh vd Kerkhove 9
1728 Johannes Scheers 9